Інформація для споживачів

 • НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ

           Господарська діяльність з постачання природного газу споживачу здійснюється відповідно до:

 1. Закон України від 09.04.2015 №329-VIII «Про ринок природного газу»
 2. Закон України від 22.09.2016 № 1540-VIII «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг»
 3. Постанова НКРЕКП від 30.09.2015 №2496 «Про затвердження Правил постачання природного газу»
 4. Постанова НКРЕКП від 30.09.2015 №2494 «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем»
 5. Постанова НКРЕКП від 30.09.2015 №2493 «Про затвердження Кодексу газотранспортної системи»
 6. Постанова НКРЕКП від 16.02.2017 №201 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності на ринку природного газу»
 7. Постанова НКРЕКП від 21.09.2017 №1156 «Про затвердження Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу»

 

 

 • ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ПОСТАЧАННЯ
 • Ціна природного газу

 

Відповідно до п.4, розділу I Правил постачання природного газу затверджених Постановою НКРЕКП № 2496 від 30.09.2015 р. постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем.

Таким чином, визначення ціни постачання природного газу здійснюється з урахуванням індивідуальних потреб кожного окремого споживача, обсягів та режиму постачання, а також рівня цін які діють на ринку природного газу.

 

 • Спосіб та умови оплати за використаний природний газ


Оплата вартості за замовлені обсяги газу здійснюється споживачем виключно грошовими коштами шляхом перерахування їх на рахунок постачальника.

Місячна вартість газу визначається як добуток загальної вартості 1000 м3 природного газу помноженої на кількість фактично переданих обсягів газу у відповідному місяці.

При цьому, постачальник та споживач встановлюють найбільш зручні та вигідні для них способи та умови оплати за використаний природний газ при укладенні договору постачання газу.

 

 

 • ЯКІСТЬ ГАЗУ

АТ «Укртрансгаз»  здійснює транспортування природного газу для споживачів України від різних постачальників.

 

При прийманні природного газу до магістральних газопроводів  АТ «Укртрансгаз»  в обов’язковому порядку здійснюється перевірка його якості. При цьому  АТ «Укртрансгаз»  здійснює лише транспортування природного газу, що поставляється до магістральних газопроводів, та не має технічної можливості погіршувати або змінювати його якість.

 

Слід зауважити, що до країн Європи поставляється природний газ такої ж якості, що і для українських споживачів.

Транспортування газу газорозподільними мережами та подачу газу до житлових будинків здійснюють публічні акціонерні товариства з газопостачання, які відповідають за якісні показники природного газу, що подається кінцевим споживачам.

У разі сумнівів у якості природного газу Споживач має право звернутися до відповідних територіальних органів Департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку для проведення позачергової перевірки якості природного газу.